Šajā sadaļā vēlos apkopot kādam varbūt noderīgu pieredzi par ceļojumu organizēšanu un piedzīvoto braucienu laikā.

Naktsmājas

Tās parasti meklēju divos veidos:

 1. Ar speciālu interneta lapu palīdzību.
  • Polijā: www.eholiday.pl
  • Vācijā: www.mein-urlaubsplatz.de www.ferienundwohnen.de
  • Var ar Google meklētāja palīdzību atrast arī citas lapas,
   • Uebernachtungen in Deutschland
   • Urlaub in Deutschland
   • Ferien in Deutschland
   • Ferien ir Europa u.c vai attiecīgi citā valodā.
    Tad izvēlas, ko īsti grib atrast: kempingu, hoteli, moteli, privātu dzīvokli, istabu vai citu.
 2. Otrs veids: ieliek Google meklētājā pilsētu, kurā (vai kuras apkārtnē) grib atrast naktsmājas un tad meklē sadaļās: tūrisms, naktsmājas, hoteļi u.c.

Maršruta plānošana

Elektrība

Ir jānoskaidro, kāda tipa elektriskās kontaktligzdas tiek lietotas attiecīgajā valstī. Nepieciešamības gadījumā ir jāiegādājas adapters.

Types of Plugs

Braukšanas noteikumi

Pamatā ceļu satiksmes noteikumi ir internacionāli, taču dažās valstīs ir arī specifiskas prasības, piem., tiek prasīts, lai būtu auto lampu rezerves komplekts, citur aizliegtas riepas ar radzēm utt. Īpaši ir jāvērš uzmanība uz apstāšanās un stāvēšanas norādījumiem. Krāsainus svītru marķējumus un uzrakstus svešā valodā ne vienmēr ir iespējams uzreiz ātri saprast. Vispār ārzemēs cenšamies vēl lielāku uzmanību veltīt ceļu satiksmes noteikumu ievērošanai.

Latvijas Valsts ceļi

Ceļu satiksmes noteikumu īpatnības Vācijā

Izvilkums no ceļu satiksmes noteikumiem Polijā

Došanās uz ārzemēm

Dokumenti

Pirms izbraukšanas ir jāpārbauda dokumentu derīguma termiņš. Vēlams visiem dokumentiem izgatavot kopijas un glabāt tās atsevišķi no oriģināliem.

Kartes

Kaut arī lietojam GPS, ņemam līdz kartes, lai varētu orientēties. Mūsu pieredze rāda, ka GPS nedrīkst ieprogrammēt garus ceļa gabalus. GPS ir neatvietojams palīgs, lai orientētos pilsētā, bet garos pārbraucienos vienmēr pārbaudām savu maršrutu arī kartē.

Nauda

Lai arī lielākajā daļā Eiropas valstu var norēķināties ar eiro, nav slikti, ja, braucot uz Poliju, Šveici, Zviedriju un citām valstīm, kurās nav ieviests eiro, ir neliela naudas summa arī vietējā valūtā, ar ko samaksāt par tualetes apmeklējumu un citiem sīkiem izdevumiem, kad nav iespējams izmantot bankas norēķinu karti.